rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - kwiecień 2011


Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) zaleciła przewoźnikom w Rosji wycofanie z eksploatacji z dniem 1 lipca 2011 roku samolotów Tu-154M, jeśli producent tych maszyn nie poprawi ich konstrukcji.

W 2010 roku doszło do pięciu poważnych wypadków z udziałem Tu-154M. Cztery takie maszyny rozbiły się w Rosji, a jedna - w Iranie.

Najpoważniejsza natomiast była katastrofa polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem 10.04.2010 roku, w której zginęło 96 znamienitych Polek i Polaków, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Oleg Pantieliejew, redaktor naczelny agencji Awiaport, ocenił, że zalecenie to może sprawić, iż dalsze użytkowanie samolotów Tu-154M okaże się nieopłacalne.

- Rosawiacja rekomenduje liniom lotniczym, by od lipca 2011 roku wstrzymały eksploatację samolotów Tu-154M, jeśli ich konstrukcja nie zostanie poprawiona - oświadczył szef Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Aleksandr Nieradźko.

Jak dodał, Rosawiacja postawiła dodatkowe wymagania przed konstruktorami i producentami tego typu maszyn, ci jednak nie wprowadzali żadnych zmian. Jako przykład szef Federalnej Agencji Transportu Lotniczego wymienił często ulegający awariom system zasilania w Tu-154M.

- Analiza przyczyn lotniczych wypadków i incydentów z samolotami zaprojektowanymi w ZSRR, do których doszło w ostatnich latach, wywołuje poważne zaniepokojenie. Dotyczy to zwłaszcza Tu-154M - oznajmił Nieradźko.

Warto się skupić na aspekcie ujawnionych awarii systemu zasilania i zestawić ten fakt z zatajeniem przez MAK w scenografie pierwszej kopii zapisu czarnych skrzynek faktu, że dowódca polskiego TU154M wydał w dniu 10.04.2010 rozkaz : „odchodzimy" , ale samolot nie zareagował.

Piloci na pewno uruchomili odpowiednie systemy sterowania, aby ratować pasażerów i cały samolot, jednak jeśli system zasilania był wadliwy, to mogła być dostarczona do w silników niewystarczająca ilość paliwa do wzniesienia samolotu i dlatego zamiast unieść się w górę, runął na ziemię.

W tym kontekście zapewnienia szefowej MAK, że przyczyną katastrofy nie były wady techniczne samolotu TU154M stają się niezwykle mało wiarygodne.

Fakt, że rok po katastrofie Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego zaleca wycofanie z użytku samolotów TU154M już od 1 lipca 2011 roku mimo zachwytów nad niezawodnością tych maszyn ze strony MAK świadczy, że Rosja nie chce aby jej obywatele umierali w następnych ewentualnych katastrofach, gdyż lata u nich jeszcze aż 85 samolotów tego typu !

Chciałbym przypomnieć, że już niejednokrotnie pisałem na Newsweek' u, a potem na Nowym Ekranie że warto dokładniej zbadać, czy jednym z powodów tragedii pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku mogły być wady ukryte rosyjskiego samolotu . Przypominam poniżej tytuły tych artykułów :

Syberyjski trop wad ukrytych samolotów Tu 154 !

Autor: Rajmund Pollak

Data dodania wpisu: 2 stycznia 2011 18:31

Tagi: , , , , , ,

Polscy piloci Tu154 trwali przy sterach aż do śmierci !

Autor: Rajmund Pollak

Data dodania wpisu: 6 grudnia 2010 10:01

Tagi: , , , , , ,

Rekonstrukcja TU 154 ze szczątków jest jedyną drogą do poznania prawdy o 10.04.2010 roku.

Autor: Rajmund Pollak

Data dodania wpisu: 11 stycznia 2011 12:43

Tagi: , , , , , ,

Na Newsweek'u byłem ostro atakowany przez wszelakich „pseudoekspertów" za te artykuły, bo obalały one teorie MAK o niezawodności tych samolotów, a tu okazuje się w końcu, że nie kto inny jak Federalna Agencja Transportu Lotniczego Federracji Rosyjskiej potwierdziła moje hipotezy poprzez zalecenie wycofania wszystkich TU154M z eksploatacji i ujawnienie, że już od dawna Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego zalecała modernicacje samolotów TU154M, których jednak producent nie wykonał.

Rajmund Pollak

2011-04-29 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Nikt nie zadał sobie trudu, aby poszperać w tajnych moskiewskich archiwach w celu wyjaśnienia co właściwie testowano w elektrowni atomowej obok Czernobyla ?

Za czasów ZSRR , mimo gigantycznej osłony propagandowej i dezinformacji nie dało się ukryć faktu wybuchu wewnątrz jednego z reaktorów, ale prawdziwych przyczyn wybuchów nikt dotychczas nie ujawnił.

Przecież nie mogło wyjść na jaw, że Rosjanie wykorzystywali pokojowe siłownie jądrowe do celów eksperymentów tajnych służb i badań nad nowymi broniami.

Scenariusz zdarzeń był typowo komunistyczny, czyli jak tylko nastąpił wybuch w jednym z reaktorów, to wkrótce wyłączono telefony mieszkańcom okolicznych miejscowości i najważniejszym dla władz stało sie utajnienie nieudanego eksperymentu.

Bardzo długo zwlekano z ogłoszeniem, że cokolwiek złego się wydarzyło, bo szukano racjonalnych, pozawojskowych przyczyn tragedii.

Nieliczne grono osób wiedziało, że obok produkcji energii elektrycznej Czernobył był terenem ścisle tajnych badań naukowców wojskowych, a także specsłużb, które testowały możliwości sabotażu za granicą w obcych centrach nuklearnych.

Rosja radziecka doskonale rozwinęła swój wywiad w krajach NATO, gdzie istnieje wiele elektrowni atomowych i szkoliła swoich szpiegów w tematyce „wrażliwych punktów każdego centrum nuklearnego."

Gdy ZSRR się rozpadł, a ludzie zaangażowani w ten czy inny sposób w „eksperymenty" zaczęli chorować, to najpierw wyszło na jaw, że na dzień 25 kwietnia 1986 roku przygotowywany był „eksperyment", który jednak nieco się opóźnił i rozpoczął się już 26.04.1986r

Oczywiście cywilnym pracownikom wytłumaczono, że chodzi o test dla usprawnienia pewnych niedoskonałości zbudowanej elektrowni atomowej i jest to ściśle tajne.

25lat po emisji promieniowania silniejszego od bomby atomowej nad Hiroszimą świadkowie tamtych zdarzeń, chorzy na raka, już przestali się bać rosyjskich służb specjalnych i zaczęli mówić znacznie więcej.

Można znaleźć w internecie relacje o bezsensownym wyłączeniu systemów zabezpieczeń, jakby ktoś w dalekiej Moskwie chciał koniecznie sprawdzić czy można zamienić elektrownię atomową w tykającą bombę.

Test taki miał wykazać jak długo w sytuacji awaryjnej, po ustaniu napędzania turbin generatorów, energia kinetyczna ich ruchu obrotowego wyprodukuje wystarczającą ilość energii elektrycznej dla potrzeb awaryjnego sterowania reaktorem.

Eksperyment miał polegać na znacznym zmniejszeniu mocy reaktora, następnie na zablokowaniu dopływu pary do turbin generatorów i mierzeniu czasu ich pracy po odcięciu w taki sposób zasilania.

Nie wiem czy gdziekolwiek, w celach pokojowych ryzykuje się uruchomieniem reakcji łańcuchowej dla wykonania jakiegokolwiek eksperymentu, ale wiem, że w ZSRR dla " czołowej pozycji nauki radzieckiej" poświęcono niejedno istnienie ludzkie.

Eksperyment nie powiódł się i nastąpiły dwa wybuchy, których skutki odczuwa świat aż do dziś, a część ofiar zmarła na raka lub choroby popromienne.

Może mi ktoś zarzucać, że znowu napisałem kontrowersyjny tekst, ale nikt już nie jest w stanie utrzymać propagandowej tezy KPZR, że to była niemożliwa do uniknięcia awaria elektrowni.

Prawda jest zupełnie inna, bo najpierw był „naukowy" eksperyment i ktoś kazał wyłączyć ważne systemy zabezpieczenia reaktora, a dopiero potem nastąpiły wybuchy!

Zatem przyczyną tragedii w Czernobylu nie była awaria, lecz makabryczny w skutkach eksperyment.

Warto byłoby poznać wszystkie kulisy tamtych „testów naukowych".

Rajmund Pollak

2011-04-28 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Wszystkim czytelnikom i blogerom życzę, aby Święta Wielkanocne obfitowały w miłość, wzajemne zrozumienie, rodzinną atmosferę szacunku i nadziei na lepszą pszyszłość dla Polski oraz wszystkich Polek i Polaków.

Rajmund Pollak

2011-04-22 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (0)

UFOjcie odkryciom FBI !

  

Najnowsze odkrycie raportów FBI, dotyczących niezidentyfikowanych obiektów latających, stawia wiarygodność tej służby w pozycji fantastyki i fikcji.

Można to jednak interpretować jako zwrócenie uwagi rządu USA na niedoceniane śledztwa, ukrywane w archiwum „X".

Skoro potężne USA i całe NATO uderzyło na Irak, aby znaleźć tam broń chemiczną, a jednak nie znalazło, to w archiwum „X" znajdą się jakieś tajne dokumenty, że Saddam Husajn, zanim został obalony zapakował broń chemiczną do UFO i ... odleciała ona na planetę „Y" w gwiazdozbiorze „Z" ?

W poszukiwaniu największego terrorysty na świecie uderzono na Afganistan, gdzie wywiad amerykański rzekomo odkrył jego kryjówkę, a może w archiwum „X" są już dowody na to, że Osama bin Laden to jest UFO-ludek i jak już odkrywają jego kryjówkę, to wsiada do niezidentyfikowanego obiekty latajacego i... kryje się gdzie indziej ?

Zresztą, gdy dokładnie przyjrzymy się filmom obrazującym fizjonomię bin Ladena i jego sposób poruszania się, to może FBI wykryło już w nim cechy "kosmity" odkrytego przez FBI ?

Następnym kosmitą może okazać się pułkownik Kadaffi, bo skoro USA odstąpiły( przynajmniej na razie) od desantu na jego siedziby w Libii, to do archiwum „X" trafił jakiś raport z FBI, że broni go UFO ?

W UE też mamy nie wyjaśnioną aferę z bunga-bunga, którego Sylvio Berlusconi uczył się m.in. w namiocie dyktatora Libii.

Teraz premier Italii jest oskarżony przez wloską prokuraturę o uprawianie sexu z osobą nieletnią, a może FBI już wie, że bunga-bunga pochodzi od instruktorów z UFO i dlatego Berlusconi jest... " niewinnym "?

Ja nie ufam raportom FBI na temat niezidentyfikowanych obiektów latajacych, co nie zmienia faktu, że UFO stało sie doskonałym tematem zastępczym dla przykrycia porażek FBI.

Rajmund Pollak

2011-04-20 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Prowadzona ostatnio w telewizji publicznej regularna nagonka na kibiców zaczęła mi przypominać czasy PRL-u, kiedy dla odwrócenia uwagi społeczeństwa od galopujących podwyżek cen wymyślano tematy zastępcze.

A to pokazano w „Dzienniku" babcię spekulantkę, która handlowała kartkową wódką, a to znowu „cwaniaka" który stał w czterech kolejkach i kupił trzy deficytowe pralki, bo na zakupie czwartej już go dorwali ORMOwcy, albo potentata paliwowego, który miał w garażu aż dziesięć karnistrów kartkowej benzyny.

Spekulacja cukrem wróciła do nas jak grom z jasnego nieba, ale jest to temat wstydliwy, bo przecież najwspanialsza Unia Europejska kazała nam zamknąć większość cukrowni, a posła, który wtedy najgłośniej protestował przeciw niszczeniu dochodowej gałęzi polskiego przemysłu spożywczego, niektórzy dziennikarze telewizyjni mieszali z błotem drwin.

Aby zatem skierować gniew ludu na boczne tory zaczęto w TVP1 kampanię przeciwko tzw. „kibolom".

Ktoś, kto nie chodzi na mecze siatkówki, koszykówki, na stadiony lekkoatletyczne, czy na pływalnie, a nawet pod skocznie narciarskie, gdzie panuje wręcz rozśpiewana i pełna kultury atmosfera kibicowania, a tylko ogląda telewizję, mógłby dojść do wniosku, że zawody sportowe polegają głównie na..." ekscesach kiboli".

Tymczasem ekscesy, które pokazywały tak często telewizyjne „Wiadomości" to jest margines nawet na stadionach piłki nożnej, a za wywołanie awantur często odpowiedzialni są ochraniarze .

Przypomnę ekscesy ze zdejmowaniem historycznych banerów z nazwami przedwojennych polskich klubów piłki nożnej we Lwowie czy w Wilnie.

Przypomnę sytuacje z meczu towarzyskiego z Ukrainą, gdy ochraniarze brutalnie zniszczyli emblemat najstarszego w historii klubu piłki nożnej w Polsce.

Postulat dziennikarzy telewizyjnych „Wiadomości" jest taki, aby na stadionach na Euro 2012 były sale sądowe i areszty !

Panowie dziennikarze poczytajcie sobie historię, to się dowiecie, że właśnie takim stadionem było słynne Colosseum, gdzie były cele z kratkami, a potem sędziowie z trybun oglądali jak lwy i tygrysy rozszarpują chrześcijan na arenie !

Panowie dziennikarze telewizyjni, dlaczego nie potraficie pokazać patriotyzmu naszych kibiców ?

Gdy na Litwie ogranicza się naukę języka polskiego, a polscy kibice zaśpiewali sobie po polsku, to zostali zaatakowani przez policję, a wy tylko potraficie ich nazwać kibolami ?

To co działo się potem było reakcją na brutalną akcję ochraniarzy.

Nie przyszło wam na myśl, że to litewscy ochraniarze i policja z Kowna sprowokowała te zajścia ?

Trzeba odróżniać kibiców od bandytów. Dla mnie osoby, które dopuszczają się pobicia kogokolwiek, to nie są prawdziwi kibice, lecz zwyczajni przestępcy.


Winni są jednak również dziennikarze, bo jak młody człowiek przeprowadzi staruszkę przez jezdnię, albo grupa kibiców wnosi na stadion kolegę na wózku inwalidzkim, to telewizja tego nie pokaże, natomiast jak „kibol" rzuci petardę na boisko, albo da komuś w zęby, to staje się z dnia na dzień gwiazdą telewizyjną, bo nawet jeśli go aresztują, to ma szansę być pokazanym w telewizji i „popularność" jego w pewnych kręgach rośnie.

Rajmund Pollak

2011-04-19 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533059
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała